Інформація

1. Що таке метафоричні карти?

Інструмент метафоричних карт використовують у своїй роботі психологи, арт-терапевти, соціальні працівники, психотерапевти, викладачі індивідуальної та групової роботи. Але ти можеш використовувати його самостійно. Завдання карт - вказати потрібний напрямок для вирішення важливого для тебе завдання чи проблеми. Адже всі відповіді вже є у твоїй підсвідомості. Карти лише допомагають підсвітити потрібну відповідь зараз. За допомогою метафори та образів, вони допомагають обійти наші психологічні захисти та здійснити контакт із підсвідомістю. Кожна картинка створена нашими мисткинями - це ключик для запуску твоєї внутрішньої машини фантазій, образів та асоціацій, які можуть дати відповіді на запити/запитання за дуже короткий час.

 

Кожна карта – це вікно у світ твоїх глибинних переживань, про які знаєш лише ти. І розпізнати зможеш лише ти. Кожна карта – це вибір твоєї Душі. Довірся їй!

2. Як ти можеш використати колоду?

Щоб познайомитися з картами та почати роботу, попрошу тебе налаштуватися та побути якийсь час наодинці зі своєю Душею, своїми переживаннями, оформити свій запит/запитання до Душі. Домовитись з нею, що ви разом вступаєте у новий досвід пізнання себе через цю колоду. Дати право Вибору.

 

Наосліп дістань одну карту. Познайомся з нею. Що ти бачиш на ній? Що вона каже тобі? Які підказки дає? Чи ти на цій карті? Що ти робиш? У якому ти стані? Що тобі цей стан? Що найбільше привабило тебе на картинці? Про що воно говорить тобі? Які ресурси / уроки / значення? ти можеш винести із цього образу? Що ти відчуваєш, дивлячись на неї?

 

Ми склали для тебе кілька цікавих технік для пізнання себе через карти. Перед початком роботи з кожною технікою озвуч собі запит та тему.

 

Можеш слідувати технікам, а можеш слідувати вибору Душі і віддатися процесу, яким вона тебе поведе.

Техніки

Техніка "ВИБІР СЕБЕ"

Мета: гармонізувати свій стан. повірити в себе, зрозуміти себе, прийняти себе який ти є.

 1. Вибери карту відкритою (картинкою догори) - вона покаже тобі те, якою\яким ти себе сприймаєш. Те, яку\якого ти себе ти несеш у навколишній світ зараз.
 2. Другу карту (і наступні) дістань закритими (картинкою вниз). Вона розповість тобі про те, якою тебе бачать оточуючі.
 3. Третя карта розповість про те, які якості, моделі поведінки, що ти використовуєш, не належать тобі, забирають тебе від себе істинної\ого, яких слід позбутися.
 4. З четвертої карти ти можеш дізнатися, які якості в тобі найсильніші.
  З п’ятої - які потрібно розвинути у собі. Ця карта допоможе тобі зізнатися, що насправді важливо для тебе прямо зараз, на чому тобі слід зосередити свою увагу.

Техніка "ВИБІР ШЛЯХУ"

 

Мета: знайти свій істинний шлях (розвитку), шлях який зітканий з твого призначення, потреб, цінностей, внутрішніх та зовнішніх ресурсів, дарів та досвідів. Навчитися слухати свою інтуїцію, бачити цінність вибору шляху та слідувати йому.

 

 1. У закриту дістань карту, яка покаже, який результат ти отримаєш, якщо вибереш той шлях, який підказує тобі розум, логіка. Як тобі такий результат? Які твої відчуття?
 2. Вибери другу карту і подивися, який результат ти отримаєш, якщо почнеш покликання серця, інтуїції. Що вона тобі каже? Чи влаштовує тебе такий результат?
 3. Задай питання картам, чи є компромісне рішення вибору шляху, яке влаштує і твій розум, і серце. Як тобі такий шлях? Сформулюй його та поспостерігай за своїм станом.
 4. Які тобі потрібні ресурси на твоєму новому вибраному шляху? Що тобі допоможе бути максимально щасливою\им та успішною\им, йдучи по ньому? Тобі підкаже четверта картка.
 5. І крайня карта розкладу покаже тобі результати, які ти отримаєш, якщо вибереш той компромісний шлях. Як вони тобі? Чи надихає тобі твій обраний шлях?
 6. На цьому етапі ще раз переглянь усі три варіанти вибору шляху, а також поміркуй про результати, зміни у своєму житті, до яких приведе те чи інше рішення (крок 1, 2 і 3), і вибери з них те, що здається тобі найбільш істинним.

Техніка "ВИБІР РЕСУРСУ"

Мета: Розпізнати свої внутрішні та зовнішні ресурси зі світу безмежних можливостей для застосування їх у конкретній ситуації із запиту.

 1. Які ресурси зараз тобі доступні для вирішення запиту?
 2. Яких ресурсів тобі зараз не вистачає?
 3. Де ти можеш дістати ресурси, яких тобі не вистачає? Чи може їх тобі дати людина, ситуація, твій рід? Чи це внутрішній ресурс, який ти здатна сама створити? А може, він уже є, але ти його ще не усвідомила?
 4. Як ти почуватимешся якщо у тебе будуть ці ресурси?
 5. Який із ресурсів важливо використовувати для вирішення твого запиту?

Техніка “ВИБІР СТАНУ: ДІЯТИ ЧИ ЧЕКАТИ”

Мета: Іноді не потрібно бігти і досягати нових вершин, іноді потрібно почекати моменту. А у якому стані зараз ти? Завдяки цій техніці ти зрозумієш який стан буде більш ефективним для тебе в цій ситуації.

 1. Перша карта вкаже тобі на те, в якому стані ти зараз перебуваєш. Як тобі в ньому комфортно? Яка\ий ти? Ти щось робиш чи ні?
 2. Друга карта відповість на питання про твої внутрішні впливи вибору найкращого стану для вирішення твого запиту.
 3. Третя карта вкаже на зовнішні впливи та обставини, що визначають твій стан.
 4. Завдяки четвертій карті ти зможеш подивитися на ситуацію з боку, поєднавши внутрішній та зовнішній вплив. У якому стані ти була\був би ефективнішою\им в цій ситуації? Тобі комфортно у ньому? Яка\ий ти?
 5. Що тобі необхідно, щоб підтримувати себе в такому стані?

Художниці

Олена Газизова

Лілія Моісеєва

Поліна Піскурьова

Євгенія Антоненко

Катерина Кобилянська

Єлизавета Великдус

Анжелика Купчик

Ганна Овчарова

Марина Омкара

Ірина Адлер

Ірина Чурпіта

Катерина Ятченко